Testnevelés

Sportsiker

Örömmel tájékoztatjuk Látogatóinkat, hogy 11/B osztályos tanulónk, PROVICS GERGŐ a Kick-Box Világbajnokságon I. helyezést ért el. Szeretettel gratulálunk! 

 

Mikulás futás

A Constaninum Intézmény hagyományos Mikulás futásán idén mintegy kétszáz fő indult el. Iskolánk tanulói szép eredményekkel képviselték a Gimnáziumot.

IV. kcs. lány I. helyzés Németh Anna 7/E

V. kcs. lány I. helyezés  Besze Zsófia 9/C

V. kcs. fiú II. helyezés Kis-Czakó Máté 10/A

Gratulálunk!

Országos Diákolimpiai eredmények

Országos Atlétikai Diákolimpia eredmények:

II. helyezés Fiú súlylökő csapat (Sánta Gergely, Tóth Patrik, Bense Konrád, Bíró Marcell, Kis-Czakó Máté)

VI. helyezés Lány súlylökő csapat (Horváth Anna, Gulyás Eszter, Drávucz Eszter, Bajáki Katalin, Csányi Leila)

VII. helyezés Lány magasugró csapat (Dobi Vanda, Rádi Dóra, Gácsi Kíra, Drávucz Eszter)

Felkészítő: Kis-Czakó Annamária

Gratulálunk!

Középiskolás megyei diákolimpia atlétika eredmények

Sikeresen szerepeltek atlétáink a megyei középiskolás csapatbajnokságon.

Fiú svédváltó I. hely (Kardos Tamás, Bense Konrád, Kis-Czakó Máté, Tóth László)

Fiú súlylökés: II. hely (Sánta Gergely, Tóth Patrik, Bense Konrád, Kanyó Ákos, Szeri Gábor)

Lány súlylökés: II. hely (Gulyás Eszter, Horváth Anna, Csányi Leila, Novák Gabriella, Tóth Enikő)

Lány magasugrás: II. hely (Gácsi Kíra, Rádi Dóra, Novák Gabriella, Van der Duim Dami)

Lány svédváltó: III. hely (Tóth Enikő, Rádi Dóra, Csányi Leila, Bacsák Eszter)

Gratulálunk a versenyzőknek!

IV. hely a Grosics Kupán

A hagyományokhoz híven ebben az évben is részt vettünk a Lakiteleki Népfőiskolán megrendezésre kerülő Grosics Gyula emlékversenyen. A felsőtagozatos korosztályban 6 csapat mérte össze tudását, végül szoros mérkőzéseket játszva a 4. helyen végeztünk két győzelemmel és három vereséggel. A torna legjobb kapusa csapatunkból Sziládi Patrik lett.

Eredmények:

Izsák - Móra 2:0

Magyar Ilona - Móra 0:7

Kecskemét Rákóczi - Móra 2:0

Lajosmizse - Móra 0:1

Kiskőrős - Móra 2:1

Tavasz Kupa Szegeden

Iskolánk fiú labdarúgó csapata egy meghívásos tornán vett részt Szegeden április 27.-én. 10 csapat fogadta el a meghívást, a mérkőzések párhuzamosan két műfüves pályán zajlódtak. A csoportból tovább jutva a negyközé jutásért vívott mérkőzésen alul maradt csapatunk így az 5. - 6. helyen zártunk.

Csapat tagjai: Hostyánszki Tamás, Berekszászi Gergő, Német Zoltán, Makány Nándor, Kurgyis Bence,  Oroszi Olivér, Lengyel Csanád, Szombati Dániel

Felkészítő: Abonyi Péter

Kézilabda siker a KIKÖSZ tornán

Április közepén a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Szakközépiskola szervezésében került megrendezésre az első városi KIKÖSZ kézilabda torna, ahol a Móra Ferenc Gimnázium fiú csapata III., lány csapata I. helyezést ért el és szerezte meg a legerdményesebb csapatnak járó vándorserleget.

Leány csapat tagjai: Shutka Antónia, Drávucz Eszter, Dobi Vanda, Csányi Leila, Gácsi-Kis Gerda, Kérészi Virág, Novák Gabriella, Horváth Vivien, Gyuris Bodza, Vörös Andrea, Demi Van Der Duim, Luna Van Der Duim.

Platán futás

Gecse Eszter 9/e osztályos tanuló iskolánkat egyedül képviselte a hagyományosan megrendezésre kerülő Platán futáson, ahol remek futással első helyezést ért el.

Gratulálunk!

Megyei atlétika pályabajnokság

Eredmények:

I. hely.:

Fricska Anna 1500 m

Dobi Vanda magasugrás

Takács Csaba 200 m /OB/

Gulyás Eszter súlylökés /OB/

4x100 m váltó  (Rádi Dóra, Csányi Leila, Gácsi Kíra, Demi Van der Duim)

II. hely.:

Rádi Dóra magasugrás /OB/

Bense Konrád 100 m, 200 m

4x100 m váltó (Bense Konrád, Takács Csaba, Makány Nándor, Apró Ármin)

III. hely.:

Apró Ármin 100 m

Csányi Leila súlylökés /OB/

Felkészítő tanár: Kis-Czakó Annamária

Fair Play Cup megyei döntő

Április 16.-án Kecskemét adott otthont a Fair Play Cup megyei döntőjének 8 lány és 8 fiú csapat részvételével. A csoport mérkőzések eredményei alapján a lányok egészen a döntőig meneteltek, ahol csapatunk szoros küzdelemben egy vesztes büntető párbaj után maradt le a tovább jutást jelentő első helyről. 

Csapat tagjai: Sutka Antónia, Novák Gabriella, Vajda Anna, Ónodi Hanna, Gálfi Nikolett, Luna Van der Duim, Gácsi Kíra, Csősz Renáta, Aczél Eszter, Tóth Alexandra

Gratulálunk!

Felkészítő: Abonyi Péter

Oldalak

Feliratkozás RSS - Testnevelés csatornájára